Bieg Tygrysa

Jesteś tutaj: Strona główna Bieg Tygrysa Historia
Tak rodził się Bieg Tygrysa
- A +
- Był to pomysł zawarty w przedstawionej przeze mnie koncepcji funkcjonowania MOSiR-u, którą przygotowałam w 2012 roku. Dodam, że była to główna, strategiczna i najbardziej prestiżowa impreza, którą postawiłam sobie za cel. – tak o narodzinach Biegu Tygrysa mówi jego pomysłodawczyni – Anna Rogińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

Zadając pytanie osobom w różnych zakątkach Polski z czym kojarzy się Orzysz, w większości przypadków odpowiedź brzmi z jednostką karna, wojskiem. To skojarzenie nie zmienia się od lat, choć osławiona jednostka karna funkcjonowanie zakończyła już ponad ćwierć wieku temu. – Postanowiłam atut ten wykorzystać w postaci organizacji imprezy na wzór cieszących się coraz większą popularnością imprez o charakterze survivalowym. Zastanawiając się jak połączyć atrakcyjność turystyczną z wojskową tradycją tego wyjątkowego miejsca odpowiedź nasunęła mi się niemal automatycznie. Impreza o charakterze wojskowym, na kształt ekstremalnego biegu terenowego w połączeniu z surowym poligonem. – dodaje Anna Rogińska.

Tak narodził się Bieg Tygrysa - wyraz szacunku dla wysiłku i trudu żołnierzy, gdzie niezłomne charaktery potrafiły przetrwać, podnieść się, wyjść z sytuacji silniejszym - zostać Tygrysem. Impreza mająca w zamiarze zyskać zasięg ponadregionalny, być magnesem przyciągającym turystów, a co za tym idzie promować Orzysz i nierozerwalnie związane z nim wojsko.

- Po sześciu edycjach biegu uważam, że udało się osiągnąć zamierzony cel. Zasługi trzeba jednak przypisać wielu osobom i instytucjom, bez zaangażowania których nie byłoby to możliwe, szczególnie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Ośrodkowi Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz. Już dziś zapraszam na kolejną odsłonę Biegu Tygrysa – 19 sierpnia. Orzysz, to doskonałe miejsce dla każdego, kto chce zmierzyć się ze swoimi słabościami.